+38 (068) 858 22 42
+38 (063) 857 19 12
+38 (0412)  555 100

Остеохондроз хребта

Остеохондроз хребта – це термін, який в медичних колах застосовується виключно на теренах пострадянського простору. В світовій медичній практиці застовується посиндромна класифікація. Але, для розуміння широкого загалу користувачів, будемо користуватись загально відомим терміном.

Отже, остеохондроз – це дегенеративно-дистрофічне захворювання хребта та навколо розташованих тканин, що призводить до порушення його опорної та амортизаційної функції. Тобто в результаті певних процесів в тканинах хребта, виникає порушення мікроціркуляції крові, відбувається дегідратація та деформація міжхребцевих дисків, перевантажуються міжхребцеві суглоби, що призводить до артрозних змін в них, погіршується еластичність зв’язкового апарату, спазмуються м’язи. Все це є етапами розвитку патологічного процесу зовнішніми проявами якого є біль в спині та обмеження рухів в міжхребцевих суглобах.

В разі відсутності своєчасного лікування розвиваються ускладнення: виникнення кил міжхребцевого диску, порушення мозкового кровопостачання, радикулопатії та нейропатії та багато іншого, що може ускладнити консервативне лікування або призвести до необхідності оперативного втручання. Все це є етапами розвитку патологічного процесу зовнішніми проявами якого є біль в спині та обмеження рухів в міжхребцевих суглобах.

Що ж є причиною виникнення остеохондрозу? Що робити, щоб не допустити виникнення цього захворювання, запитаєте Ви. І наша відповідь – буде не втішною. Ми не можемо уникнути остеохондрозу. Крилатою стала фраза лікарів ХХст.: «… остеохондроз – це розрахунок людини за прямоходіння…».

Все життя хребет працює, як амортизатор, що забезпечує опорну та амортизаційну функцію і забезпечує вертикальне положення тіла людини в просторі. Весь цей час на нього тиснуть різнонаправленні вектори сил, стискаючі міжхребцеві диски, навантажуючи міжхребцеві суглоби та напружуючи навколо розташовані зв’язки та м’язи, призводячи до виникнення змін – характерних для остеохондрозу. Отже, запобігти розвитку остеохондрозу ми не в змозі. Але ми здатні відтермінувати його виникнення та уникнути глибоких змін та ускладнень, які погіршать якість життя людини. Адже, в разі відсутності зовнішніх проявів хвороби, які змінюють наш звичний життєвий уклад жодна людина не буде вважати себе хворою.

Для уникнення раннього розвитку остеохондрозу треба дотримуватись елементарних правил поведінки і займатись профілактикою захворювання з раннього віку, а саме: робити зарядку, вести активний спосіб життя. Не засиджуватись біля комп’ютера, робочого столу, в автомобільному кріслі більше 50 - 60 хвилин. Не носити і не піднімати тяжкого перед собою. Слідкувати за поставою та спостерігати за зміною постави у дітей. Кожні шість місяців отримувати курс оздоровчого масажу. В разі виникнення болю, обмеження рухів, дискомфорту в проекції хребта, зменшення амплітуди рухів головою – звернутись до лікаря на очну консультацію. З його допомогою ви отримаєте чіткий план діагностичних та лікувальних заходів в разі необхідності в них.

При перших симптомах захворювання зверніться за допомогою до фахівців. Своєчасне та правильне лікування захворювання на ранніх стадіях збільшує шанси на повне одужання.
з повагою медичний центр «АКТИВ-МЕД»
МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР «АКТИВ-МЕД»

Наказ МОЗ України від 25.02.2016 №134
про прийняття рішення на видачу ліцензії
на провадження господарської діяльності
з медичної практики