+38 (068) 858 22 42
+38 (063) 857 19 12
+38 (0412)  555 100

Деформуючий артроз

Деформуючим артрозом або остеоартрозом називають дегенеративно–дистрофічні зміни суглобового хряща та оточуючих тканин. Найбільший ризик розвитку названої паталогії у людей з травмами в минулому (переломи, вивихи, розриви менісків, зв'язок), артроскопічним втручанням, надлишковою вагою, інфекційною та ендокриною патологією та у жінок старших за 50 років.

Хвороба має повільний розвиток. Первинно порушується мікроциркуляція в підхрящовому шарі кістки, що призводить до порушення харчування хряща. Як наслідок виникає порушення його еластичності, цілісності та опороздатності. В подальшому відбувається його руйнування, формуються кісткові розростання та порушується нормальна вісь суглобу.

На початкових стадіях захворювання після навантаження виникає, незначний біль та припухлість суглобів. З часом болі виникають в спокоі, в нічний час. Первинно обмежується обсяг активних, а згодом і пасивних рухів.

Лікування деформуючого артрозу залежить від стадії процессу. На І та ІІ стадії використовують массаж, фізіотерапевтичні процедури, медикаментозне лікування, парартикулярні блокади та внутрішньосуглобове введення препаратів хондропротективного ряду, теплові процедури, лікувальну фізкультуру.

В ІІІ та ІV стадіях артрозу консервативнее лікування носить паліативний характер. В цих випадках питання ведення хворого слід вирішувати індивідуально та ставити питання про оперативне лікування хворого.

В будь якомо випадку процесс діагностики та лікування слід розпочинати огляду лікаря травматолога – ортопеда.

При перших симптомах захворювання зверніться за допомогою до фахівців. Своєчасне та правильне лікування захворювання на ранніх стадіях збільшує шанси на повне одужання.
з повагою медичний центр «АКТИВ-МЕД»
МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР «АКТИВ-МЕД»

Наказ МОЗ України від 25.02.2016 №134
про прийняття рішення на видачу ліцензії
на провадження господарської діяльності
з медичної практики