+38 (068) 858 22 42
+38 (063) 857 19 12
+38 (0412)  555 100

Грижі та протрузії міжхребцевих дисків

Протрузія - це випинання частини міжхребцевого диску при збереженні цілісності його фіброзного кільця. Килою вважають випинання міжхребцевого диску з розривом фіброзного кільця та виходом вмісту студенистого ядра. Ці процеси не є самостійним захворюванням, а розглядаються, як ускладнення перебігу остеохондрозу. При їх виникненні та виявлені тактика лікування може бути змінена.

Насправді, не так важлива наявність чи відсутність кили, її розміри та локалізація. Важливішим є напрямок випинання, його контакт з іншими анатомічними утвореннями (корінцями та оболонками спинного мозку, судинами тощо) та ступінь компресійної дії.

Клінічними проявами патологічних процесів кили є ознаки порушення іннервації (біль, порушення чутливості) та функції (обмеження рухів, зниження сили м’язів). В залежності від ступеню проявів та глибини і давності ураження лікар обирає тактику лікування.

Консервативне лікування полягає в зменшенні навантаження, протибольовій та протинабряковій терапії з нейротропною стимуляцією. Після ліквідації гострих процесів починають поступову реабілітацію з використанням масажу, фізіотерапії та лікувальної фізкультури. При відсутності ефекту від консервативного лікування протягом 10 -14 днів слід ставити питання про оперативне втручання. Тривала та безуспішна консервативна терапія може зашкодити відновленню нервового волокна і призвести до тривалого та сумнівного процесу відновлення.

Лікування ускладнень завжди складне і часто має незадовільні результати. Тому своєчасне звернення до лікаря і встановлення діагнозу дає високі шанси на досягнення задовільного результату в лікуванні.

При перших симптомах захворювання зверніться за допомогою до фахівців. Своєчасне та правильне лікування захворювання на ранніх стадіях збільшує шанси на повне одужання.
з повагою медичний центр «АКТИВ-МЕД»
МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР «АКТИВ-МЕД»

Наказ МОЗ України від 25.02.2016 №134
про прийняття рішення на видачу ліцензії
на провадження господарської діяльності
з медичної практики