+38 (068) 858 22 42
+38 (063) 857 19 12
+38 (0412)  555 100

Сколіоз

Сколіоз – це стійке, фіксоване, структурне порушення вісі хребта, з наявністю ротаційного компоненту. Причин виникнення сколіозу багато. Від вродженої деформації та обмінних захворювань до недбалого ставлення до пози дитини і травми. Виявлення причини можливе лише після безпосереднього спілкування та обстеження конкретного хворого.

В залежності від ступеню викривлення хребта виділяють чотири стадії сколіозу. Перша та друга стадія не приносять суттєвих функціональних та косметологічних змін та підлягають консервативному лікуванню. Іх наявність сигналізує про ризик раннього розвитку остеохондрозу. Тому подібним пацієнтам слід приділяти підвищену увагу профілактиці захворювань хребта. При третій стадії процесу вид та обсяг лікування визначається індивідуально. При стабільній фіксації вісі хребта, відсутності порушень функції внутрішніх органів - намагаються проводити консервативне лікування в спеціалізованих лікувально – профілактичних закладах санаторного типу протягом тривалого часу (від 3 до 12 місяців). В разі наявності порушень функції внутрішніх органів та тенденції до збільшення деформації – виконують оперативне лікування. В четвертій стадії процесу лікування комплексне, складне з досить неблагоприємним прогнозом.

Як правило, виявлення сколіозу на ранніх стадіях відбувається під час профілактичного огляду лікарем або уважними батьками. Своєчасне звернення до профільного спеціаліста та призначення масажу, лікувальної фізкультури з послідуючим спостереженням, дозволяє добитися гарних результатів. Занедбані випадки призводять до інвалідності та зламаного життя людини.

Слід розрізняти сколіоз та порушення постави. Порушення постави – це не фіксоване, функціональне порушення вісі хребта. Для зручності можна назвати цей стан «предсколіозом». Виявлення зрушень на цьому етапі дозволяє, при правильному комплексі лікувально – профілактичних закладів, не допустити структурних змін в хребті. Цей стан може виявити лікар при проведенні достатньо простих функціональних проб під час огляду.

При перших симптомах захворювання зверніться за допомогою до фахівців. Своєчасне та правильне лікування захворювання на ранніх стадіях збільшує шанси на повне одужання.
з повагою медичний центр «АКТИВ-МЕД»
МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР «АКТИВ-МЕД»

Наказ МОЗ України від 25.02.2016 №134
про прийняття рішення на видачу ліцензії
на провадження господарської діяльності
з медичної практики