+38 (068) 858 22 42
+38 (063) 857 19 12
+38 (0412)  555 100

П'яткова шпора

П'яткова шпора або плантарний фасцит - це шипоподібне розростання кісткової тканини в ділянці п’яткового горба, яке найчастіше буває на підошовній поверхні п'яткової кістки, рідше - на задньому її відростку. Основним причинами розвитку вважають: травми, порушення обміну речовин, а також у тих випадках, коли людині доводиться багато стояти або ходити і п'яткова кістка несе надмірне навантаження. Не випадково п'яткова шпора часто поєднується з плоскостопістю. Через розвиненого плоскостопості сильніше травмуються сухожилля м'язів в місцях їх прикріплення до п'яткової бугра. Це призводить до подразнення окістя, та порушення структури кості. Характерними скаргами, які пред'являють пацієнти є біль в області п'яти особливо після сну і тривалої ходьби.

Лікування полягає в обмеженні навантаження, використання ортопедичних устілок і підкладок під п'яту, медикаментів, масажу, ударно-хвильової терапії, блокад з місцевими анестетиками та протизапальними препаратами.

При перших симптомах захворювання зверніться за допомогою до фахівців. Своєчасне та правильне лікування захворювання на ранніх стадіях збільшує шанси на повне одужання.
з повагою медичний центр «АКТИВ-МЕД»
МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР «АКТИВ-МЕД»

Наказ МОЗ України від 25.02.2016 №134
про прийняття рішення на видачу ліцензії
на провадження господарської діяльності
з медичної практики