+38 (068) 858 22 42
+38 (063) 857 19 12
+38 (0412)  555 100

Тунельні синдроми

Під тунельним синдромом прийнято позначати комплекс чутливих, рухових і трофічних порушень, обумовлених здавленням, нерва у вузьких анатомічних просторах - анатомічних тунелях. Стінки анатомічного тунелю є природними анатомічними структурами (кістки, сухожилля, м'язи), і в нормі через тунель вільно проходять периферичні нерви і судини. Але за певних патологічних умовах канал звужується, виникає біль і порушення провідності по нервовому волокну.

Причинами розвитку тунельних синдромів, найчастіше, стає хронічна малоенергетична травма, часто повторювані стереотипні рухи. Частіше для розвитку патології є передумови: вроджені анатомічні особливості людини (додаткові фіброзні тяжі, вузькість каналу), обмінні і ендокринні порушення (цукровий діабет, ревматизм, подагра, ревматоїдний артрит), гормональні порушення (вагітність), пухлини.

Повна картина тунельного синдрому включає в себе біль, порушення чутливості,зниження функції, слабкість і трофічні порушення. Частіше людина відмічає біль або інші чутливі розлади, рідше рухові порушення. Трофічні зміни зазвичай виражені незначно і тільки в запущених випадках. В деяких випадках прогресування захворювання призводить до атрофії, розвитку контрактур («пазуриста або мавпяча лапа»). При компресії артерій і вен можливий розвиток судинних розладів, що проявляється зблідненням, зниженням локальної температури або появою синюшності і набряклості в області ураження. При ізольованому ураженні нерва (при відсутності компресії артерій і вен) трофічні зміни найчастіше виражені незначно.

Для успішного лікування на початкових стадіях процесу3 використовують іммобілізацію з наступною зміною звичного локомоторного стереотипу, так як тунельні синдроми часто є результатом не тільки монотонної діяльності, а й порушення ергономіки (неправильна поза, незручне положення кінцівки під час роботи). В подальшому для лікування даного захворювання використовують масаж, блокади, фізіотерапевтичне лікування, ударно-хвильова терапія, медикаментозні препарати, лікувальна фізкультура.

До хірургічного лікування зазвичай вдаються, в занедбаних випадках, коли вичерпано інші можливості надання допомоги пацієнтові. Хірургічне втручання зазвичай полягає у звільненні нерва від стиснення та «реконструкції тунелю».

При перших симптомах захворювання зверніться за допомогою до фахівців. Своєчасне та правильне лікування захворювання на ранніх стадіях збільшує шанси на повне одужання.
з повагою медичний центр «АКТИВ-МЕД»
МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР «АКТИВ-МЕД»

Наказ МОЗ України від 25.02.2016 №134
про прийняття рішення на видачу ліцензії
на провадження господарської діяльності
з медичної практики