вул. Перемоги буд. 73 м. Житомир

вул. Гагаріна буд. 47 м. Житомир

ЗАПАЛЕННЯ ПРИДАТКІВ(АДНЕКСИТ)

news 8

Серед прекрасної половини людства досить поширеним захворюванням є запалення придатків, що виникає з різних причин та прогресує за відповідних умов.

Аднексит – це один із видів запалення маткових труб та яєчників. Його ще називають сальпінгоофоритом. Запалення виникає через умовно патогенну внутрішню флору, тобто наявність кишкової палички, пневмококу, стрептококу та інших вірусів, що потрапляють в яєчники через знижений імунітет або наявність внутрішньоматкової спіралі. Якщо такий вид контрацепції продукує ускладнення, то зазвичай вони й породжують гнійні хвороби придатків.

Також заразитися інфекцією аднекситу можна й через оперативне втручання в жіночу репродуктивну систему в результаті пологів, аборту чи інструментального вишкрібання.

Варто згадати й про вторинний тип аднекситу, що може виникнути через наявність запальних захворювань органів черевної порожнини (апендицит, дивертикуліт, коліт тощо), а також гострий аднексит, як наслідок зараження специфічною інфекцією (туберкульоз, сифіліс чи хламідіоз).

Запалення придатків може виникнути й через інфікування статевим шляхом або через кров.

Найхарактернішими проявами аднекситу є гострі болі внизу живота після перебігу менструального циклу. Також наявність запалення придатків викликає неприємні відчуття під час статевого акту чи гінекологічного огляду, можливе підвищення температури тіла до 37.5 0 .

Аднексит може бути одно та двостороннього типу. В такому випадку запалення придатків передбачає розвиток в обох трубах (яєчниках), в результаті чого утворюються спайки, маткові труби злипаються, знижується їх прохідність і, як результат – безпліддя.

Вирізняють також і хронічний стан, діагноз якого поставити вкрай важко. Він розвивається через недолікований гострий аднексит, що може тривалий термін надокучати жінці то імпульсивними то менш вираженими симптомами.

Якщо вчасно не діагностувати та не почати лікування запалених придатків то Ви наражаєте себе на небезпеку гормональних збоїв, порушення менструального циклу, розвиток безпліддя, перитоніт, позаматкову вагітність чи настання раннього клімаксу через те, що запалені яєчники перестануть виробляти гормони в необхідних кількостях.

Тому не варто зволікати чи переносити візит до гінеколога на крайній термін. Звертайтеся до медичного центру Активмед та отримайте кваліфіковану діагностику. Якщо Ви запідозрили інфікування, то під час огляду та аналізів лікар нашого центру зможе дати Вам точну відповідь. Спочатку гінеколог здійснює промацування пальцями зони яєчників і якщо пацієнтка не відчуває болю, то причини для хвилювань зменшуються.

Проте, якщо все ж у пацієнтки наявна інфекція, то це з точністю можливо визначити за допомогою загального аналізу крові. В такому випадку він відображатиме підвищений рівень лейкоцитів та ШОЕ. Також при аднекситі актуальним буде УЗД малого тазу, яке покаже або спростує наявність вільної рідини. Контур яєчників може виглядати розмито чи перемінливо, через набряк тканин, а також больові відчуття під час проведення дослідження ультразвуковим датчиком.

Проте, якщо невтішний діагноз аднекситу все ж підтверджено, то в такому випадку лікар призначить мікробіологічне дослідження виділень зі статевих шляхів, аби визначити причину виникнення запалення. Крім цього, може знадобитися проведення термометрії і дослідження рідини в черевній порожнині (отримують засобом пункції заднього склепіння піхви).

Залежно від складності аднекситу, кваліфікований медпрацівник центру Активмед призначить Вам індивідуальний режим лікування та допоможе назавжди позбутися від неприємних больових відчуттів та захворювань, що заважають повноцінному жіночому щастю.

15 квітня 2019