вул. Перемоги буд. 73 м. Житомир

вул. Гагаріна буд. 47 м. Житомир

Алергія у дітей

news 1

Алергія – це понаднормова чутливість на певний чинник, що викликає відповідну реакцію організму.

Алергія заважає для нормального самопочуття, а також не всі її види та прояви можна вилікувати. Проте варто впливати на перехід алергічного стану. Насамперед потрібно виявивши всі алергени, які впливають на погане самопочуття. Дуже прикро, якщо схильність до алергії у дитини проявляється ще в ранньому віці, адже крім природних факторів, алергія може передаватися по спадковості, від матері до дитини у 40-50%.

Давайте розглянемо види алергічних чинників.

У дитячому віці найпоширенішою є алергія на харчові продукти. Вона виникає, якщо їжа виготовлена із додаванням барвників, консервантів, ароматизаторів та стабілізаторів. Часто також спостерігається алергія на молочну продукцію, рибу, фрукти, а також деякі види овочів і яєчний білок.

Алергічна реакція на тварин не менш поширений різновид. І зовсім не обов’язково, аби дитина безпосередньо контактувала з кішкою чи собакою. Продукти їх життєдіяльності, такі як шерсть та слина, самі по собі є дуже сильними алергенами, тому достатньо, просто знаходитися в одному приміщенні із твариною.

Якщо ж Ви помітили, що дитина страждає на алергічні прояви протягом періоду цвітіння різних рослин, наприклад, лугових трав, бур’янів чи лип у період із квітня по вересень, то, скоріш за все, у неї алергія на рослинний пилок.

Вирізняють також холодову алергію, алергію на укуси комах та на домашній пил. Холодова алергія має прояви лише під час раптового зниження температури у вигляді почервонінь та висипів на шкірі. Реакція організму зникає практично одразу після усунення чинника.

Люди, які хворіють на астму часто мають алергію на пил, мікроорганізмів у вовні чи пір’ї. Можлива алергічна реакція на конкретний тип медикаментів або ж продукти білкового характеру, наприклад яйця.

Проте не можна стверджувати, що у всіх однакова реакція на той чи інший алерген. Все залежить від вікових та індивідуальних особливостей організму. Немовлята та малюки взагалі можуть ніяк не реагувати на алерген, проте переживати алергічний вплив. В такому випадку батькам потрібно спостерігати за поведінкою своїх чадо, за реакцією на продукти харчування, особливо, якщо їх було введено в раціон нещодавно. В такому випадку можуть спостерігатися не тільки зміни на шкірних покривах, а й і характер дефекації – її розлад характерний для алергії на білок. Алергічні прояви на шкірі вважаються найпоширенішою реакцією на патоген. Вони виникають як від вживання харчових продуктів, так і від контакту з тваринами. В такому випадку на шкірі з’являються характерні висипи рожевого чи червоного кольору, вони можуть зливатися в суцільні плями. Також можуть з’являтися пухирі з жовтою рідиною, що супроводжуються свербінням.

Нерідко алергічна реакція може проявлятись у вигляді напруження дихальної системи, навіть розвитку таких захворювань, як хронічний риніт. Саме тому лікарі наголошують, якщо у Вашої дитини закладеність носа не минає протягом 7-10днів та немає інших проявів застуди, то потрібно терміново звернутись до кваліфікованого медпрацівника.

Алергія у дітей – це доволі серйозні порушення у роботі організму, які можна швидко нормалізувати і стабілізувати. Для цього необхідно лише звернутись до фахівців медичного центру Активмед, які допоможуть подарувати малюку здорове майбутнє.

20 травня 2019