вул. Перемоги буд. 73 м. Житомир

вул. Гагаріна буд. 47 м. Житомир

ДИСПЛАЗІЯ ШИЙКИ МАТКИ

news 7

Нажаль, у XXI від раку ще не знайшли панацеї, яка могла б назавжди позбавити людство від цієї хвороби, проте якщо регулярно проходити медичний огляд, або ж вчасно діагностувати захворювання то є можливість перемогти цю недугу.

Ракові клітини спроможні вразити будь-який орган людського організму, в той час, як імунна система, ослаблена вірусами, не спроможна захистити його.

Існує чимало захворювань, прогресування яких може призвести до утворення та поширення ракових клітин людським організмом.

Дисплазія шийки матки відноситься саме до цього типу. Основною причиною її виникнення є зараження організму вірусом папіломи людини (ВПЛ). 16 та 18 онкогенні типи ВПЛ, що можуть спровокувати рак, активно розповсюджуються серед жінок та чоловіків у період репродуктивного віку. Проте, все ж молода жіноча стать 20-річного віку знаходиться під найбільшою загрозою.

Вірус папіломи людини розповсюджується через контакт зі слизовими оболонками хворого, в тому числі й під час статевого акту. Тому важливо використовувати контрацептиви, що знижують ймовірність ураження, проте не гарантують 100% захисту.

Існує більше аніж 100 типів ВПЛ, проте одна їх частина викликає дисплазію, а інша гострокінцеві кондиломи.

Від інфікування вірусом до розвитку злоякісної пухлини проходить 10-20 років. А при певних факторах (стрес, знижений імунітет, гормональні порушення) – декілька місяців.

Саме тому виокремлюють і внутрішні фактори, які впливають на розвиток дисплазії шийки матки.

В зоні ризику знаходяться курці, жінки, що мають гормональні порушення, знижений імунітет та захворювання статевих органів запального чи хронічного стану. Жінки, що мають генетичну схильність до дисплазії, травмовану шийку матки, а також дівчата, що розпочали раннє статеве життя теж під ймовірністю зараження.

Як не дивно, й пологи можуть спровокувати розвиток такої патології, як дисплазія шийки матки.

Давайте розберемося, як пояснюють це захворювання кваліфіковані медики, та через які симптоми воно виражається.

Дисплазія шийки матки – це захворювання, що пов’язане із жіночою репродуктивною системою та передбачає появу аномальних клітин в епітелії шийки матки. Часто таке захворювання може перебігати безсимптомно і лише на пізніх стадіях проявлятись у вигляді кров’янистих виділень з піхви, жінки можуть скаржитись на свербіж, печіння, появу незвичайних вагінальних виділень зі зміненим кольором, запахом та консистенцією. Біль, дискомфорт, наявність гострих кондилом в області заднього проходу, вульви, піхви, а також хламідіоз та гонорея можуть супроводжувати дисплазію шийки матки.

Тому важливо вчасно звернутися до кваліфікованих медичних працівників, які зможуть надати допомогу та призначити ефективне лікування. Але, щоб не доводити до таких тортур, варто регулярно відвідувати гінеколога та попереджувати й локалізувати ознаки порушень ще на початкових стадіях. Адже тільки раннє діагностування та ефективне лікування – це запорука здорового й повноцінного життя. Звертайтесь до медичного центру Активмед та будьте завжди на варті свого жіночого здоров’я.

15 квітня 2019