вул. Перемоги буд. 73 м. Житомир

вул. Гагаріна буд. 47 м. Житомир

Головна біль

news 4

Щодня практично кожна друга людина відчуває головний біль. Його природа буває різною від пульсуючого та ниючого до одностороннього чи такого, що поширюється на всю голову.

Регулярний біль може говорити й про наявність захворювань внутрішніх органів людського організму, а не тільки відчуття втоми чи перевантаження, тому варто бути обережним, перед застосуванням самостійно обраних методів та препаратів для усунення головного болю.

Найчастіше пацієнти медичного центру Активмед скаржаться на 4 основні типи болю. Давайте розглянемо їх класифікацію та методи боротьби.

Перший тип – кластерний біль. Він уражує, в основному, одну сторону обличчя та проявляється набряком, почервонінням чи пітливістю цієї зони. Також можлива поява закладеності носа і сльозотечі. Для кластерного типу болю характерна епізодичність проявів, тривалістю від 15 хвилин до 3годин.

Проте, в основному, люди відчувають декілька типів болю протягом дня. Причому ці прояви з’являються практично в один і той же час щоденно, замінюючи один іншого.

Мігрень характеризується інтенсивною глибокою пульсацією. Найчастіше такий біль однобічний та навіть може продовжуватися декілька днів. Світло та звуки викликають підвищену чутливість у людей, схильних до сильної мігрені. Нудота і блювота теж поширені симптоми цієї природи болю, а лише в одного з п’яти представників можуть спостерігатися порушення зору, так звані аурами.

Схильність до появи мігрені передається у спадок від батьків до дітей. Головний біль цієї природи може говорити про наявність особливого стану нервової системи.

Великим попитом від головної мігрені користується вживання омега-3 жирних кислот, вітаміну B12 (рибофлавін) і магнію. Аеробні вправи також вважаються досить ефективними при головному болі.

Наступний тип – головний біль напруги. Така не пульсуюча природа болю часто викликає хворобливі відчуття, що охоплюють всю голову. Характерними симптомами для болю напруги є біль в шиї чи м’язах плечей, а також чутливість в цих зонах.

Саме стреси та переживання є основними провокаторами болю, адже вони призводять до скорочення м’язів шиї та голови. Поряд з головними напругами можуть спостерігатися також симптоми нудоти та блювоти.

Народна медицина рекомендує випити імбирного чаю, а також змастити шкіру голови та шиї олією м’яти перцевої, яка чинить ефект розслаблення м’язів.

Синусові головні болі за своїми проявами дуже схожі до мігрені, проте це два різних типи головного болю за причиною виникнення. Саме люди, які мають хронічну сезонну алергію чи синусит є категорією, що відчуває такий тип болю.

Його причина в синусовому тиску, який можна вилікувати, прорідивши та розпушивши слиз Інфекції синуса ж вимагає неодмінного прийому антибіотиків.

Аби почуватися краще Ви можете вживати чим більше теплої рідини. Вона допоможе зменшити запалення й розширить пазухи. В період головного болю напруги вживайте багато вітаміну C, який допоможе в боротьбі з інфекцією. У великій кількості цей вітамін міститься в апельсинах. Можна також пити чай з додаванням лимону. А щоб забезпечити протизапальний та знеболюючий ефект рекомендуємо вживати в раціон суп зі свіжим імбиром.

Звичайно використання народних і натуральних методів лікування це корисно, але якщо проблема головного болю криється у в захворюваннях внутрішніх органів, тоді ніякі вітаміни C не зможуть Вас цілком позбавити від недуги, а лише погіршать ситуацію через відсутність відповідного лікування. Тому, якщо Ви помітили, що ваші головні болі стали регулярними та гострими – неодмінно звертайтесь до медичного центру Активмед та пройдіть діагностику, аби розуміти основну причину болю та як її вилікувати. Будьте здоровими разом з Активмед.

20 травня 2019