вул. Перемоги буд. 73 м. Житомир

вул. Гагаріна буд. 47 м. Житомир

МРТ голови

news 10

Мозок – один з найважливіших органів, він є центральним комп'ютером всього організму. При цьому дослідження мозку завжди були дуже складним процесом.

Але з появою магнітно-резонансної томографії (МРТ) діагностика захворювань мозку стала набагато простішою. Сьогодні це найбільш передовий і надійний метод дослідження мозку. МРТ головного мозку – це неінвазивний метод дослідження, який має на увазі використання потужних магнітних полів, високочастотних імпульсів, комп'ютерної системи та програмного забезпечення, що дозволяють отримати детальне зображення мозку. Рентгенівське випромінювання при МРТ не використовується. Саме тому на сьогоднішній день МРТ – це одне з найбільш безпечних і водночас дуже точних досліджень. Якість візуалізації при МРТ набагато краща, ніж при рентгенологічному або ультразвуковому дослідженні чи комп'ютерній томографії. Магнітно-резонансна томографія дає можливість виявити пухлини, аневризму й інші патології судин, а також деякі проблеми нервової системи. За допомогою МРТ можна відстежити активацію кори головного мозку. Словом, можливості методу дуже широкі. МРТ роблять з контрастом і без контрасту. У першому випадку пацієнту вводять речовини (наприклад, на основі солей гадолінію), що дозволяють збільшити контраст різних тканин. У багатьох випадках використання контрасту виправдано, але таке обстеження призначають з обережністю, так як контрастна речовина іноді може викликати алергічні реакції. Висока інформативність, безпека і найдоступніші доступні ціни на МРТ серед інших медичних закладів у Житомирі в нашому медичному центрі Актив-Мед є показником популярності наших послуг серед населення.

Показаннями для МРТ головного мозку є: захворювання та патології судин головного мозку; удари і травми головного мозку, що супроводжуються внутрішніми кровотечами; пухлини головного мозку; ураження слуху і порушення мови; пухлини мосто мозочкового вузла; інфекційні захворювання нервової системи (менінгіт, абсцес, ВІЛ-інфекція); аномальний розвиток судин голови (аневризми, тромбоз); епілепсія; аденома гіпофіза; постійні головні болі незрозумілого походження; розсіяний склероз; синусит; патологія основи черепа; нейродегенеративні захворювання.

У МРТ при всіх його перевагах є і протипоказання, які поділяються на відносні й абсолютні. Відносні протипоказання припускають спеціальну підготовку до обстеження, але не забороняють використання цієї методики. До них відносяться: важка клаустрофобія, вагітність до 12 тижнів, наявність не феромагнітних імплантатів, протезів клапана серця, інсулінових насосів, наявність татуювань з вмістом металевих з'єднань, алкогольне або наркотичне сп'яніння, серцева недостатність

Абсолютних протипоказань для МРТ небагато. Серед них: наявність металевих сторонніх тіл, наявність в тілі електронних пристроїв (кардіостимуляторів тощо.), гемопоетична анемія (при МРТ з контрастом).

Ніяких особливих заходів перед проведенням процедури МРТ зазвичай не проводять. Іноді лікар може попросити утриматися від їжі і пиття, безпосередньо перед обстеженням. Пацієнту потрібно зняти всі металеві прикраси. Жінкам обов'язково потрібно повідомити лікаря про можливу вагітність. Протягом більш ніж 30 років загального використання МРТ не було виявлено негативних наслідків на здоров'я матері або дитини, проте даних для того, щоб твердо заявити про його безпеку для вагітних, поки ще занадто мало. Також необхідно проінформувати лікаря про всі перенесені нещодавно захворюваннях та операції, про наявність металевих імплантатів і ймовірні алергії. Якщо ви страждаєте на клаустрофобію або просто нервуєте, то в такому випадку медичний персонал нашого центру запропонує Вам заспокійливе. Окрім самого обстеження за допомогою апарату МРТ спеціалісти центру надають повний загальний висновок лікаря, а також забезпечують надання знімків та диску.

Тому якщо Ви відчуваєте часту головну біль з не відомих Вам причин, що є першою ознакою порушення здорових процесів та функцій Вашого організму, тоді не зволікайте та запишіться на візит до лікаря нашого медичного центру Актив-Мед.

14 Червня 2019