вул. Перемоги буд. 73 м. Житомир

вул. Гагаріна буд. 47 м. Житомир

МРТ хребта

news 10

При захворюваннях опорно-рухового апарату для постановки точного діагнозу і призначення правильного лікування часто призначають численні обстеження, і МРТ хребта – одне з найбільш інформативних серед них.

Наскільки складна ця процедура і що про неї треба знати? Метод заснований на явищі ядерного магнітного резонансу. Під дією сильного магнітного поля ядра атомів водню починають «вібрувати», або резонувати. Енергія, яка при цьому виділяється, фіксується томографом, далі передається на комп'ютер і обробляється спеціалізованим програмним забезпеченням, що дає можливість проектувати зображення на екрані. Цей метод дозволяє отримати дуже точні і детальні відомості про стан різних органів і тканин. На відміну від рентгена, МРТ дає можливість досліджувати нервові стовбури, міжхребцеві диски, судини і речовини спинного мозку. Результати діагностики можуть бути видані як точні пошарові знімки досліджуваних органів, так і як 3D-зображення. За допомогою магнітно-резонансної томографії можна виявити захворювання на ранніх стадіях.

МРТ - безпечний, неінвазивний і абсолютно безболісний метод дослідження з мінімумом протипоказань. Він дає можливість побачити структуру хребців і міжхребцевих дисків, виявити патології, запальні процеси (навіть на самих ранніх стадіях), грижі, тріщини, переломи та защемлення нервів.

Показаннями до проведення МРТ хребта є: вроджені аномалії, травми хребта, грижі міжхребцевих дисків, новоутворення, пухлини і метастази, деякі інфекційні захворювання, остеомієліт, захворювання запального характеру, судинні порушення внаслідок недостатності кровообігу, демієлінізуючі захворювання; головний біль та біль у спині незрозумілого генезу.

Протипоказання у цього методу дослідження порушень у функціонуванні хребта також є. Вони діляться на відносні і абсолютні. До абсолютних протипоказань, що виключає можливість проведення МРТ хребта, відносяться: наявність кардіостимуляторів; феромагнітні імплантати, а також інші електронні пристрої в тілі; накладені судинні кліпси. Відносні протипоказання дозволяють проводити МРТ, але з обережністю, в томографах особливої ​​конструкції або після певної підготовки пацієнта.

Відносними протипоказаннями вважаються: маса тіла понад 130 кг; металеві осколки в організмі; клаустрофобія; зубні протези з металокераміки; стан, що не дозволяють пацієнтові перебувати в нерухомості довгий час; важкі форми серцевої недостатності. Вагітність не є протипоказанням до МРТ, але на сьогоднішній день інформації про вплив цього обстеження на організм матері та плоду недостатньо. Однак за всі роки використання МРТ не було виявлено жодного випадку, коли вона завдала б шкоди жінці або дитині. Лікарі рекомендують проводити таке дослідження з обережністю і тільки в другому і третьому триместрах, хоча в особливих випадках його можуть призначити і на початку вагітності. МРТ хребта проводять як цілком всього хребта, так і окремих його відділів – МРТ крижового відділу хребта, попереково-крижового, шийного, грудного тощо. Обстеження проводять без контрасту або з контрастуванням. Контраст – це особлива речовина, яку вводять пацієнтові перед процедурою, воно дозволяє підвищити діагностичну чутливість томографії. МРТ хребта з контрастуванням має найбільше значення при онкологічних захворюваннях - вона дозволяє більш чітко визначити розміри і структуру пухлини, а також наявність метастаз. Для контрастування використовують препарати на основі солей гадолінію – вони найбезпечніші, ефективні та найменш токсичні. Проте, слід зауважити, що вони можуть спровокувати алергічні реакції. В європейських країнах цей показник доходить до 50%.

Зазвичай для проведення МРТ хребта не потрібно ніякої особливої ​​підготовки – необхідно лише зняти всі металеві прикраси, слуховий апарат, знімні зубні протези та інші металеві елементи. Пацієнт переодягається в лікарняний одяг і лягає на рухомий стіл, який під час процедури поміщається в томограф – масивну циліндричну трубу. Під час роботи томограф видає гучне постукування, тому зазвичай пацієнтам видають беруші. Місця в томографі дуже мало, і деякі схильні до цього люди можуть відчути напад клаустрофобії. Якщо пацієнт дуже нервує, лікар може попередньо запропонувати йому легке заспокійливе. У будь-якому випадку, не слід панікувати – на протязі всього сеансу в обстежуваного буде двосторонній звуковий зв'язок з лікарем. Пацієнта фіксують ременями, так як під час обстеження потрібно зберігати повну нерухомість. Тривалість процедури залежить від того, яка ділянка хребта досліджується, але, як правило, МРТ триває не більше 40 хвилин без контрасту і не більше 90 хвилин – з контрастом.

Після закінчення дослідження лікар нашого медичного центру Актив-Мед інтерпретує результати і складає докладний опис й дає висновки. Всі ці матеріали пацієнт може отримати записаними на диск разом з програмою для перегляду МРТ-знімків або в роздрукованому вигляді. Вартість процедури МРТ хребта від Актив-Мед є найбюджетнішою серед послуг інших медичних установ у нашому місті. Здійсніть візит до спеціаліста нашого медичного центру та назавжди забудьте про болі в спині та обмеження рухів.

14 Червня 2019