вул. Перемоги буд. 73 м. Житомир

вул. Гагаріна буд. 47 м. Житомир

ПЕРШИЙ ОГЛЯД У ГІНЕКОЛОГА

news 9

Для впевненості у своєму жіночому здоров’ї кожна дівчина хоча б двічі на рік повинна проходити огляд у гінеколога. Адже відповідальне ставлення до самої себе допоможе Вам уникнути розвитку різних хвороб та патологій репродуктивної системи.

Без сумніву, перший огляд у гінеколога – це досить важливий та хвилюючий візит. Кожна дівчина переймається перед такою зустріччю, адже вважає її досить інтимною та почувається сором’язливо. Проте, якщо порівнювати страх перед візитом та його необхідність, то тут навіть немає про що розмірковувати, адже краще попередити появу та прогресування хвороби, ніж її лікувати, якщо на це є потреба.

Для того, аби на візиті у лікаря почуватися впевнено Вам згодяться наші поради. Насамперед, потрібно зрозуміти, що гінекологічного огляду в будь-якому випадку не уникнути, тому краще розпочати відвідувати лікаря завчасно одразу після настання першої менструації або ж після початку статевого життя. На прийомі завжди варто говорити відверто та точно, аби лікар зміг правильно оцінити ситуацію. Також, не варто приховувати будь-якої інформації від гінеколога, переймаючись що він осудить Вас чи розповсюдить дані. Пам’ятайте, що це Ваше особисте життя, а лікар зобов’язаний зберігати конфіденційність, тому будьте спокійні.

Найкращий період для відвідування гінеколога – відразу після завершення місячних. Важливо назвати точну дату початку останньої менструації та її завершення, а також загальні симптоми при місячних виділеннях. Для цього можна взяти з собою на візит календарик менструацій, або ж користуватися спеціальними мобільними додатками, якій фіксує такі дані.

Також перед візитом рекомендуємо записати всі можливі запитання, що Вас непокоять, до жіночого лікаря, аби нічого не пропустити та отримати корисні відповіді.

Перед прийомом варто прийняти душ, змінити білизну, а також можна заздалегідь (за 1-2 дні до прийому, аби не було роздратування шкіри) збрити волоски в області геніталій для більш естетичного вигляду. Не відкладайте прийом на вечір, адже після цілого дня свіжість ранкового душу неодмінно зникне, а використовувати вологі серветки для інтимної гігієни перед прийомом не рекомендується, адже це може зашкодити отриманню точної інформації аналізів. В такому випадку краще знайти можливість підмитися теплою чистою водою без різноманітних засобів.

Також не варто проводити спринцювання та йти на візит до гінеколога на наступний день після введення свічки чи використання мазі. А у випадку, якщо Ви тільки закінчили прийом антибіотиків, то перенесіть візит до гінеколога на 1 тиждень. Подібні препарати впливають на мікрофлору піхви, тому при прийомі також можуть показати неправдиву картину стану Вашого здоров’я.

Безпосередньо, перед самим прийомом варто придбати одноразовий стерильний гінекологічний набір та налаштуватися на спокій.

В загальному, прийом займе не більше 15 хвилин. Спочатку лікар поспілкується з Вами й відповість на питання, а потім приступить до зовнішнього огляду геніталій на спеціальному гінекологічному кріслі. У цей час потрібно максимально розслабитися, аби уникнути неприємних відчуттів. Лікар огляне зовнішні статеві губи на предмет патологій.

Далі гінеколог здійснюватиме внутрішній огляд за допомогою стерильного люстерка, яке вводиться в піхву для того, щоб розглянути стінки піхви й шийку матки. Така процедура не використовується для незайманих. Під час даного дослідження відбувається також здача аналізів, лікар за допомогою спеціальних інструментів бере мазки. В залежності від медичного закладу результати аналізів можуть бути відомі як в день проходження огляду, так і за декілька днів після нього.

Наступний етап – вагінальне дослідження. Гінеколог в спеціальних стерильних латексних рукавичках робить промацування пальцями й стан матки, маткових труб і яєчників.

Важливо завжди турбуватися про своє репродуктивне здоров’я, аби потім не було пізно. Тому звертайтесь до кваліфікованих працівників Активмед та пройдіть свій перший гінекологічний огляд саме в нас, адже уважність й досвідченість персоналу допоможе Вам позбутися сорому та страху й завжди бути впевненою у своїй безпеці.

18 березня 2019