вул. Перемоги буд. 73 м. Житомир

вул. Гагаріна буд. 47 м. Житомир

logo

Вакцинація

вакцинація

Аби захистити себе та дитину від різноманітних захворювань не варто ігнорувати спеціальні та обов’язкові вакцинації, адже вони є найефективнішим методом від інфекційних захворювань.

В основному, вакцини вводяться до людського організму за допомогою ін’єкцій (уколів), проте існують й такі, що застосовуються орально та інтраназально у вигляді крапель чи спрею. До такого типу належать вакцини проти поліомієліту та різновид вакцини проти грипу.

Отримавши дозу вакцини, людський організм починає боротися зі збудником інфекції та виробляє імунітет проти неї.

Вакцинація також впливає й на колективний імунітет. Бо якщо хоча б 90 % населення світу будуть вакциновані від окремої хвороби, то інші 10%, які мають постійне або тимчасове протипоказання для вакцинації, теж були б достатньо захищені від ураження конкретними збудниками.

Проте, існують хвороби, наприклад, правець, які розповсюджується навіть в колективному імунітеті. В такому випадку допомагає лише індивідуальна вакцинація.

Вакцинація від інфекції може сформувати імунітет на все життя. Аби передбачити та виключити захворювання на кір, паротит чи краснуху, достатньо двічі за життя ввести спеціальну дозу вакцини. А от аби уникнути захворювання на дифтерію, правець чи коклюш (кашлюк) варто кожні 7-10 років робити повторну вакцинацію (ревакцинація) проти цих інфекцій.

Принцип дії вакцини кардинально відрізняється від природного зараження. При вірусному впливі людський імунітет послаблюється, а от віруси, що застосовуються для вакцинації, самі по собі настільки слабкі, що не здатні його знизити.

Найпоширенішими реакціями організму, від збудника яких проводиться вакцинація є ускладнення, інвалідність та навіть смерть. Саме тому найбезпечніше попередити зараження цими інфекціями за допомогою вакцинації.

Різноманітні методи загартовування та здорове харчування звичайно теж впливають на Ваше здоров’я, але вони жодним чином не гарантують уникнення інфікування дуже небезпечними збудниками. Альтернатив вакцинації просто не існує.

Щорічно за допомогою щеплень вдається зберегти більше 3 млн. дитячих життів. Вакцинація попереджає розповсюдження інфекційних захворювань. Завдяки їй у світі було викоренено натуральну віспу, у багатьох країнах — правець новонароджених.

Ще з самого народження батьки піклуються про вакцинацію свої малюків, адже діти можуть наразитися на небезпеку в будь-який момент. Вони контактують з вірусами ще з пологового будинку, потім вулиця, лікарня, поліклініка, не виключення власний дім та сім’я. Проте, якщо за всіма стандартами вчасно вакцинувати дитину, то можна уникнути зараження серйозними захворюваннями.

Саме тому медичний центр Активмед, що поширює свої послуги в місті Житомирі рекомендує дотримуватись календаря вакцинацій, який погодили МОЗ України із переліком вакцин, зазначенням кількості доз та найоптимальнішим часом їх введення для ефективного захисту дітей від інфекційних хвороб. Звертайтесь до нашого центру для отримання кваліфікованої медичної допомоги з приводу отримання вакцини та будьте здорові.

20 травня 2019